2016 First Place Trophy Awards Grades 1-6

Name of Student Grade School Name
Adamala, D 5 HANSEN ELEMENTARY SCHOOL
Aguilar Lopez, M 6 GRANDVIEW MIDDLE SCHOOL
Aguilar Pimentel, G 5 EVERGREEN ELEMENTARY SCHOOL (SHELTON)
Alcaide, V 6 GRANDVIEW MIDDLE SCHOOL
Allena, N 6 ENTERPRISE MIDDLE SCHOOL
Anderson, S 6 TECHNOLOGY ACCESS FOUNDATION
Appadurai, I 6 ASPIRE MIDDLE SCHOOL
Baesler, S 8 LANGLEY MIDDLE SCHOOL
Ballanco, A 5 RAINIER ELEMENTARY SCHOOL
Ballanco, E 2 RAINIER ELEMENTARY SCHOOL
Bamage, J 7 MERIDIAN MIDDLE SCHOOL (KENT)
Bansal, A 2 ELIZABETH BLACKWELL ELEMENTARY (Sammamish)
Bansal, D 5 ELIZABETH BLACKWELL ELEMENTARY (Sammamish)
Bantwal, E 6 RIDGEWOOD ELEMENTARY
Barber, D 7 INGLEWOOD MIDDLE SCHOOL
Barclay, D 8 INGLEWOOD MIDDLE SCHOOL
Bhatnagar, A 7 LEOTA JUNIOR HIGH
Biane, H 5 ST. PAUL’S ACADEMY
Biane, M 1 HOME SCHOOL
Bontha, N 6 ENTERPRISE MIDDLE SCHOOL
Bravo, A 4 ILLAHEE ELEMENTARY SCHOOL
Brumley, A 5 CATHCART ELEMENTARY
Caldier, A 5 VIEW RIDGE ELEMENTARY SCHOOL (BREMERTON)
Campbell, B 6 SHUKSAN MIDDLE SCHOOL
Charters, N 8 SEQUIM MIDDLE SCHOOL
Chen, M 8 REDMOND JUNIOR HIGH SCHOOL
Cole, J 2 4-H PT STEM Club
Connelly, E 5 DOROTHY FOX ELEMENTARY
Corbo, A 3 EMERALD HEIGHTS ELEMENTARY
Corbo, G 1 EMERALD HEIGHTS ELEMENTARY
Dawley, A 8 HOLY FAMILY SCHOOL (LACEY)
Day, A 8 LAKERIDGE MIDDLE SCHOOL
Devanathan, N 8 DESERT HILLS MIDDLE SCHOOL
Duthaluri, A 3 SERENDIPITY ACADEMY
Duthaluri, V 1 SERENDIPITY ACADEMY
Elberfeld, R 5 ORCHARD HEIGHTS ELEMENTARY
Everett, T 8 HOUSEL MIDDLE SCHOOL
Francis-wallace, J 7 SEQUIM MIDDLE SCHOOL
Frey, E 8 COLUMBIA CREST ELEMENTARY SCHOOL
Friedman, J 2 SEABURY ELEMENTARY SCHOOL
Garcia, R 8 MERIDIAN MIDDLE SCHOOL (KENT)
Ghanbari, D 7 HOME SCHOOL
Gohel, T 2 JULIA BUTLER HANSEN ELEMENTARY SCHOOL
Gonzalez Rodriguez, P 6 TECHNOLOGY ACCESS FOUNDATION
Gotthold, Z 7 CARMICHAEL MIDDLE SCHOOL
Greer, K 0 CAMAS HIGH SCHOOL
Greer, S 4 CAMAS HIGH SCHOOL
Gruian, A 6 INTERNATIONAL COMMUNITY SCHOOL
Gundrala, P 7 JEFFERSON MIDDLE SCHOOL
Harilal, S 6 ENTERPRISE MIDDLE SCHOOL
Hartle, K 5 DONALD EISMANN ELEMENTARY SCHOOL
Haueisen, G 6 NARROWS VIEW INTERMEDIATE
Heistand, A 5 VIEW RIDGE ELEMENTARY SCHOOL (SEATTLE)
Hillier, M 6 TILLICUM MIDDLE SCHOOL
Hodges, C 8 ST PAUL’S ACADEMY
Hurst, A 6 TECHNOLOGY ACCESS FOUNDATION
Iyer, A 1 ROSA PARKS ELEMENTARY
Iyer, R 3 LOUISA MAY ALCOTT ELEMENTARY
Johnson, K 7 TECHNOLOGY ACCESS FOUNDATION
Johnson, R 6
Kadagandla, S 4 HANSEN ELEMENTARY SCHOOL
Kadagandla, S 8 JEFFERSON MIDDLE SCHOOL
Kaushik, S 4 EMILY DICKINSON ELEMENTARY
Keeling, J 5 ELIZABETH BLACKWELL ELEMENTARY (Sammamish)
Khandekar, T 4 SNOQUALMIE ELEMENTARY SCHOOL
Krishna Kumar, N 5 ROOSEVELT ELEMENTARY SCHOOL (OLYMPIA)
Lam, K 7 JEFFERSON MIDDLE SCHOOL
Lanba, A 7 LEOTA JUNIOR HIGH
Land, J 3 HOME SCHOOL
Langland, G 1 SUQUAMISH ELEMENTARY SCHOOL
Lee, J 8 HOME SCHOOL
Li, D 6 ENTERPRISE MIDDLE SCHOOL
LingamNattamai, S 2 CENTENNIAL ELEMENTARY (OLYMPIA)
Lora Ramirez, C 1 VILLA ACADEMY
Macmurchie, I 8 SEQUIM MIDDLE SCHOOL
Maddux, I 7 LANGLEY MIDDLE SCHOOL
Madhavan, D 7 NORTHSTAR MIDDLE SCHOOL
Mahalick, C 4 CHAMBERS PRIMARY SCHOOL
Martinez, A 4 CARTER LAKE ELEMENTARY
Matthews, J 6 TECHNOLOGY ACCESS FOUNDATION
Maudlin, E 5 SAINT PAUL’s ACADEMY
Mckinstry, J 5 DOROTHY FOX ELEMENTARY
Meboe, C 6 LAKERIDGE MIDDLE SCHOOL
Medrano, A 6 GRANDVIEW MIDDLE SCHOOL
Mehta, S 6 ENTERPRISE MIDDLE SCHOOL
Meier, R 6 SEQUIM MIDDLE SCHOOL
Musunuri, S 4 FOREST VIEW ELEMENTARY
Nagvekar, A 3 LOUISA MAY ALCOTT ELEMENTARY
Nallamalli, S 7 JEFFERSON MIDDLE SCHOOL
Nguyen, J 2 DOWER ELEMENTARY
Noori, A 8
O’Brien, A 7 LANGLEY MIDDLE SCHOOL
Oczkewicz, J 7 HOLY FAMILY SCHOOL (LACEY)
Olson, V 8 SEQUIM MIDDLE SCHOOL
Ortiz, B 6 WEST HILLS STEM Academy
Pablo, B 6 WEST HILLS STEM Academy
Padhye, M 8 INTERNATIONAL COMMUNITY SCHOOL
Patel, D 1 BLACK LAKE ELEMENTARY
Peecher, D 8 SEQUIM MIDDLE SCHOOL
Pendergraft, J 7 CAMAS HIGH SCHOOL
Perez, E 4 VIEW RIDGE ELEMENTARY SCHOOL (BREMERTON)
Rau, A 5 EVERGREEN ELEMENTARY SCHOOL (SHELTON)
Roberts, C 8 LAKERIDGE MIDDLE SCHOOL
Santos, D 6 ROSE HILL MIDDLE SCHOOL (Kirkland)
Saravanan, H 3 HANSEN ELEMENTARY SCHOOL
Scheerer, A 6 LAKERIDGE MIDDLE SCHOOL
Scott, Z 5 CARTER LAKE ELEMENTARY
Shetty, A 7 WEST VALLEY JUNIOR HIGH
Shyam, A 2 ELIZABETH BLACKWELL ELEMENTARY (Sammamish)
Sorensen, M 8 LAKERIDGE MIDDLE SCHOOL
Sorter, A 2 KITSAP LAKE ELEMENTARY
Sridharan, A 6 PIONEER MIDDLE SCHOOL (STEILACOOM)
Sridharan, H 7 PIONEER MIDDLE SCHOOL (STEILACOOM)
Tavira, J 7 GRANDVIEW MIDDLE SCHOOL
Thammana, K 8 ROSE HILL JUNIOR HIGH
Thiagarajan, H 4 BEAR CREEK ELEMENTARY
Tomar, A 7 LEOTA JUNIOR HIGH
Tuip, D 5 YELLOW WOOD ACADEMY
Uriti, M 4 MEEKER ELEMENTARY SCHOOL
Vasisht, E 7 JEFFERSON MIDDLE SCHOOL
Velmurugan, A 2 JULIA BUTLER HANSEN ELEMENTARY SCHOOL
Verma, A 0 CENTENNIAL ELEMENTARY (OLYMPIA)
Verma, A 3 CENTENNIAL ELEMENTARY (OLYMPIA)
Villegas, P 7 SEQUIM MIDDLE SCHOOL
Watson, L 8 HOME SCHOOL
Weber, A 5 HELEN HALLER ELEMENTARY SCHOOL