2016 First Place Trophy Awards Grades 7-12

Name of Student Grade School Name
Aguila, M 9 SUNNYSIDE HIGH SCHOOL
Ashford, E 9 4-H PT STEM Club
Ashing, B 11 THOMAS JEFFERSON HIGH SCHOOL
Baskar, V 11 REDMOND HIGH SCHOOL
Bharadwaj, R 9 CAPITAL HIGH SCHOOL
Bontha, N 11 HANFORD HIGH SCHOOL
Boonpongmanee, I 9 HANFORD HIGH SCHOOL
Borrud, A 12 MOUNTLAKE TERRACE HIGH SCHOOL
Cheeks, S 9 WILSON SENIOR HIGH SCHOOL
Chen, A 10 REDMOND HIGH SCHOOL
Debner, G 12 MOUNTLAKE TERRACE HIGH SCHOOL
Dhanani, A 11 STEM HIGH SCHOOL
Duddu, S 9 OLYMPIA HIGH SCHOOL
Ebright, C 12 MOUNTLAKE TERRACE HIGH SCHOOL
Fan, D 10 CAMAS HIGH SCHOOL
Fang, B 9 RICHLAND HIGH SCHOOL
Fennell, M 9 HOLY NAMES ACADEMY
Fox, C 11 STEM HIGH SCHOOL
Gajjar, H 11 Tesla STEM High School
Gardner, C 12 SUNNYSIDE HIGH SCHOOL
Ghanbari, D 9 HOME SCHOOL
Ghazanfari, T 11 TESLA STEM HIGH SCHOOL
Gill, G 11 STEM HIGH SCHOOL
Gowri, G 12 INGLEMOOR SENIOR HIGH
Gulamali, F 11 INTERLAKE HIGH SCHOOL
Gundrala, A 9 OLYMPIA HIGH SCHOOL
Gutke, E 10 SKYLINE HIGH SCHOOL
Hillier, A 10 NEWPORT HIGH SCHOOL
Hillier, C 11 NEWPORT HIGH SCHOOL
Hoefel, B 12 TODD BEAMER HIGH SCHOOL
Holbrook, A 12 MOUNTLAKE TERRACE HIGH SCHOOL
Hoppis, N 12 TODD BEAMER HIGH SCHOOL
Howe, N 12 SEQUIM SENIOR HIGH
Hudson, D 12 MOUNTLAKE TERRACE HIGH SCHOOL
Jacobs, T 9 WILSON HIGH SCHOOL
Jain, R 9 SKYVIEW JUNIOR HIGH
Jerez, M 11 STEM HIGH SCHOOL
Kang, C 9 HANFORD HIGH SCHOOL
Kasthuri, V 11 RICHLAND HIGH SCHOOL
Khandelwal, A 11 TESLA STEM HIGH SCHOOL
Kollipara, V 10 INTERLAKE HIGH SCHOOL
Krishna Kumar, N 11 OLYMPIA HIGH SCHOOL
Kumar, A 10 TIMBERLINE HIGH SCHOOL
Kumar, M 9 WEST VALLEY JUNIOR HIGH
La, C 10 BREMERTON HIGH SCHOOL
Lancaster, K 11 STEM HIGH SCHOOL
Land, D 9 HOME SCHOOL
Laporte, M 10 CEDARCREST HIGH SCHOOL
Lee, A 10 STEM HIGH SCHOOL
Lee, K 12 TODD BEAMER HIGH SCHOOL
Lemus, H 9 SUNNYSIDE HIGH SCHOOL
Lesser, S 12 ODESSA HIGH SCHOOL
Li, D 9 INTERLAKE HIGH SCHOOL
Lim, N 11 TODD BEAMER HIGH SCHOOL
Limon, C 11 SUNNYSIDE HIGH SCHOOL
Mack, C 12 MOUNTLAKE TERRACE HIGH SCHOOL
Marquez, K 9 SUNNYSIDE HIGH SCHOOL
Martin, H 9 WILSON HIGH SCHOOL
Maslen, H 11 TESLA STEM HIGH SCHOOL
Maxon, A 9 WILSON SENIOR HIGH SCHOOL
McCombs, A 11 HARRISON PREPATORY
McDaniel, G 11 STEM HIGH SCHOOL
McKinney, A 12 DELTA HIGH
Messer, C 11 ODESSA HIGH SCHOOL
Michelutti, C 9 SQUALICUM HIGH SCHOOL
Muhlestein, I 9 SKYLINE HIGH SCHOOL
Mukobi, G 10 CAMAS HIGH SCHOOL
Mullukatte, R 10 OLYMPIA HIGH SCHOOL
Mundada, S 11 OLYMPIA HIGH SCHOOL
Musunuri, S 10 HENRY M JACKSON HIGH SCHOOL
Nandula, M 11 TESLA STEM HIGH SCHOOL
Nandy, D 11 NEWPORT SENIOR HIGH SCHOOL
Nanneman, M 11 STEM HIGH SCHOOL
Orji, F 12 TECHNOLOGY ACCESS FOUNDATION
Par, L 11 STEM HIGH SCHOOL
Parikh, D 10 HENRY M JACKSON HIGH SCHOOL
Parra, C 9 WILSON HIGH SCHOOL
Paz Meza, J 11 TODD BEAMER HIGH SCHOOL
Perrin, I 10 STEM HIGH SCHOOL
Phan, B 11 TODD BEAMER HIGH SCHOOL
Phung, J 12 MOUNTLAKE TERRACE HIGH SCHOOL
Quach, A 12 MOUNTLAKE TERRACE HIGH SCHOOL
Richards, Z 11 NEWPORT HIGH SCHOOL
Roberts,  N 10 CEDARCREST HIGH SCHOOL
Roche , A 12 CAMAS HIGH SCHOOL
Rose, S 12 MOUNTLAKE TERRACE HIGH SCHOOL
Samavedi, S 9 INTERLAKE HIGH SCHOOL
Saxena, E 9 INTERLAKE HIGH SCHOOL
Sekar, A 12 INGLEMOOR SENIOR HIGH
Sheikh, A 11 TESLA STEM HIGH SCHOOL
Shekhar, D 9 CAMAS HIGH SCHOOL
Shekhar, S 9 CAMAS HIGH SCHOOL
Sill, C 12 MOUNTLAKE TERRACE HIGH SCHOOL
Smektala, D 9 CAMAS HIGH SCHOOL
Somasundaram, V 10 OLYMPIA HIGH SCHOOL
Song, H 11 NEWPORT SENIOR HIGH SCHOOL
Sribalaskandarajah, A 11 STEM HIGH SCHOOL
Srivastava, R 11 STEM HIGH SCHOOL
Strickler, S 12 BONNEY LAKE HIGH SCHOOL
Suzara, K 12 MOUNTLAKE TERRACE HIGH SCHOOL
Taneja, P 11 STEM HIGH SCHOOL
Tarta, S 11 TESLA STEM HIGH SCHOOL
Teng, A 9 CAMAS HIGH SCHOOL
Thiem, J 12 MOUNTLAKE TERRACE HIGH SCHOOL
Thompson, N 10 CAMAS HIGH SCHOOL
Thomsen, E 11 WILSON HIGH SCHOOL
Topaz, N 11 STEM HIGH SCHOOL
Turco, I 12 BELLARMINE PREPARATORY SCHOOL
Wacker, N 11 MERCER ISLAND HIGH SCHOOL
Weber, S 9 SEQUIM SENIOR HIGH
Wehr, K 10 ODESSA HIGH SCHOOL
Worcester, D 11 TODD BEAMER HIGH SCHOOL
Wu, J 11 NEWPORT HIGH SCHOOL
Yue, B 10 STEM HIGH SCHOOL
Zabback, B 11 STEM HIGH SCHOOL